fbpx

איך להפסיק להתבייש ולהתחיל לחיות

איך להפסיק להתבייש ולהתחיל לחיות

אתמול העליתי פוסט המלצה של אחד המשתתפים בסדנה שלי. היה לי לא קל לעלות את הפוסט הזה, לקח לי חודש להעלות אותו. בכל פעם אמרתי לעצמי "מחר אני אעלה".
מאז שאני מכיר את עצמי, אני ביישן. תמיד הייתי מתבייש לדבר על דברים שעשיתי, לא פרסמתי את פרסומות הטלוויזיה שביימתי, את סדנאות המשחק וההעצמה אישית שהנחתי, אפילו את ספר המשחק שכתבתי יחד עם אשתי לא שיווקתי. כשאנשים בקשו ממני לכתוב להם הקדשה על הספר שלהם, הרגשתי לא בנוח. בכל פעם שהייתי צריך להציג את עצמי ואת מה שאני עושה ("אני במאי", "אני מאמן שחקנים", "אני מנטור") הייתי מדבר בקול חלש וכבוי.
לפעמים נראה לי שלכתוב פוסט בפייסבוק על החיים הפרטיים שלי לוקח לי יותר זמן מלכתוב ספר.
על אף שלא שיווקתי, זכיתי להצלחה לא מבוטלת. עבדתי עם אלפי אנשים, רמטכ"לים, אנשים בכירים, שחקנים מפורסמים וכמה מהארגונים הגדולים במשק. אפילו הספר שלי ושל אשתי עומד לסיים מהדורה ראשונה ללא שיווק.
אני זוכר שהמפקד שלי בצבא אמר לי: "חי, עבודה צריכה לא רק להיעשות אלא גם להיראות"
אז נשאלת השאלה למה אני לא מראה את העשייה שלי?

אני יכול לספר לכם אינספור תירוצים למה לא:
"אני לא איש שיווק."
"אין לי זמן לזה. אני עסוק יותר בלעשות את עבודה עצמה מאשר להראות אותה."
"אני בן אדם צנוע."
"יותר נוח לי להיות מאחורי אור הזרקורים."
"אנשים יבואו אליי בגלל שאני טוב במה שאני עושה."
"אני לא אוהב את הפייסבוק."

אבל האמת היא שאני מפחד.

אני מפחד שאני אראה מתלהב ואז אנשים יתרחקו ממני.
בסיטואציות חברתיות תמיד הייתי זה מתבונן מהצד, לא הייתי מדבר הרבה. הייתי מפחד שאני אגיד בטעות איזה שטות ויצחקו עליי. זה גרם לי לא לפעם להיות בלתי נראה בעולם הזה.  כשעשיתי את "אתגר הפחד הגדול שלי" אמרתי שפחד הגדול ביותר שלי הוא לעמוד מול מצלמה, אבל זה לא באמת נכון. הפחד הגדול ביותר שלי הוא להגיד – תראו אותי אני כאן.
אז מאיפה בא הפחד הזה?
מה שבטוח לא נולדתי איתו. מעולם לא ראיתי תינוק שנולד ביישן. תחשבו על זה, כשאנחנו ילדים האינסטינקטים שלנו הם להתגאות ולהתלהב. אנחנו רק מחפשים הזדמנויות להראות להורים שלנו כל שטות שאנחנו עושים. "אמא, תראי אותי, תראי אותי!", "עכשיו התור שלי לדבר!", "זה שלי!", "אני לא קיבלתי!".

ההורים והמורים שלנו חינכו אותנו שזה בסדר להתלהב עד גיל מסוים, אבל באיזשהו שלב בחיים צריך להתבגר. שמענו משפטים כמו "החיים הם לא פיקניק", "כגודל הצפייה גודל האכזבה", "אל תשתולל באוטו", "שקט, תירגע, תנמיך את הקול". התחלנו להעביר מה שלמדנו לחברים שלנו. אמרו אחד לשני משפטים כמו "מה אתה מתלהב?", "מה אתה שמח?", "מה אתה ילד?".
אני זוכר שהיה לי חבר ילדות שהיה ילד מתלהב. כל פעם שהייתי מסתכל עליו הייתי מתעצבן- מה הוא עף על עצמו? היום אני יודע שמשהו בו הפחיד אותי, כי ראיתי אצלו את מה שחסר בי.

כשאנחנו מקשיבים לכל הקולות האלה זה מוציא לנו חשק לצאת מהמיטה. לא פלא שרוב האנשים מפחדים לספר במה הם עוסקים או מה הם אוהבים לעשות.

אני לא יודע מה אתכם, הפחד הזה גובה ממני מחיר כבד. הוא מונע ממני לגעת באנשים. איך לעזאזל אנשים יידעו מה אני עושה, אם אני לא אספר על זה???
יש לי סיבוב אחד בעולם הזה ואם אני אמשיך בדרך הזו, אני בחיים לא אגשים את החלומות ואת היעוד שלי.המטרה שלי בחיים היא לעזור למיליוני אנשים לחיות טוב יותר ולעשות את העולם למקום טוב בגלל שאני כאן.

המצב הזה כבר לא מקובל אליי. הגיע הזמן לצאת מהמחבוא.
אני מתחייב בפני כל מי שקורא את הפוסט הזה, שמעכשיו אני פועל על אף הפחד לרשום פוסטים עם שגיאות כתיב, על אף החששות שאני שוכח להגיד דברים בזמן הצילומים, על אף אי הנוחות לחשוף את חיי האישיים בפייסבוק.
מעכשיו אני לא אתן לשום דבר לחסום את המתנה שקיבלתי. אני נועדתי לשחק בגדול בחיים האלה.
אני מוכן לעשות הכל שיראו אותי במלוא גדולתי.
עכשיו זה הזמן שלי.
עכשיו אני מדבר!!!!!

אז למי שעוד לא מכיר אותי- אני חי שגיא ואני מנטור להתפתחות אישית ואני מעורר באנשים את הכוח לפעול.
ואני רוצה להזמין אתכם להגיע לאירוע פשוט לעשות את זה!.
בואו נתחיל לחיות את החיים של החלומות שלנו ולא של הפחדים שלנו.

אם זה נגע בכם, אני אשמח שתעשו  share ותעזרו לי לגעת בעוד אנשים.

הכתבות הנקראות ביותר:

הישארו מעודכנים

אודות חי

חי שגיא הוא יועץ עסקי שמוביל להצלחה אישית ועסקית. הוא בעלים של חברת "הכוח לפעול". השיטה שפיתח, שיטת "הכוח לפעול", מיושמת היום בקרב חברות היי טק, פיננסים, תקשורת ועוד. בעל ניסיון של מעל עשר שנים כמאמן שחקנים, במאי, מורה למשחק מול מצלמה, מנחה סדנאות ראיון טלוויזיוני ומחבר הספר "רגע אמיתי". מוביל אלפי אנשים, פוליטיקאים, אנשי תקשורת, שחקנים, אנשי עסקים ובכירים בצה"ל להוציא מעצמם את הטוב ביותר.
 

מפת הגעה

שעות פתיחה

רוצה לשריין לך מקום בסמינר
" אונליין Top Speaker"?

(כנס אינטרנטי ללא עלות)

*מספר המקומות בכנס האינטרנטי מוגבל ל100 משתתפים.

רוצה לשריין לך מקום באירוע "Top Speaker"?

לאחר מילוי הטופס תועבר/י לתשלום מאובטח
(49 ש"ח ליחיד, 88 ש"ח לזוג) בהרשמה מוקדמת

50%


*אם לאחר מילוי הטופס אינך מועבר לדף סליקה, כנראה שכל המקומות באירוע אזלו.

רוצה ליישם את הסודות של הספר?
אני מזמין אותך לתוכנית שלי "Top Speaker Mastery"?

(הרשמה בעיצומה)

* בד"כ התוכנית סולד אאוט כשבועיים לפני המועד.