איך להתמודד עם הפחד שלפני הרצאה או סדנה

איך להתמודד עם הפחד שלפני הרצאה או סדנה

איך להתמודד עם הפחד שלפני הרצאה או סדנה

בכל בוקר לפני כל הרצאה או סדנה שלי אני קורא בקול את פרק
מתוך הספר "איש המכירות הגדול ביותר" של אוג מנדינו.

לדעתי זה פרק חובה לכל מי שהוא מרצה, מנחה סדנאות, בעל עסק או יזם.
הפרק זה מתאים לכל מי שמתכווץ בכל פעם שהוא מציע את הסדנה או את המוצר הדיגיטלי שלו.

"בלבי אברך את היום באהבה

שכן זהו סוד ההצלחה הגדול ביותר. שריר יכול לשבור מגן ואפילו לקחת חיים, אבל רק הכוח הבלתי נראה של אהבה יכול לפתוח את לבם של אנשים. אם אני לא אהפוך למסטר באמנות הזאת, אני אמשיך להיות רוכל בשוק. לכן, אני אהפוך את האהבה לנשק הגדול ביותר שלי. כל מי שאני אפנה אליו לא יוכל להגן על עצמו מפני הכוח זה. הם עשויים להתנגד להסברים שלי; הם עשויים לחשוד במילים שלי; הם עשויים להסתייג מהלבוש שלי; הם עשויים לסלוד מפניי; ואפילו העסקאות שלי עלולות לעורר בהם חשד; אבל אהבתי תמוסס את לבם, כמו שקרני השמש מרככות את החומר הקר ביותר.

בלבי אברך את היום באהבה

ואיך אני אעשה זאת? מעתה ואילך אני אסתכל על כל הדברים באהבה ואני אוולד מחדש.
אני אוהב את השמש כי היא מחממת את העצמות שלי; אני אוהב את הגשם כי הוא מנקה את רוחי. אני אוהב את האור כי הוא מראה לי את הדרך; אני אוהב את החושך כי הוא מראה לי את הכוכבים. אני מברך את השמחה כי היא מגדילה את לבי; אני מקבל את העצב כי הוא פותח את נשמתי. אני מברך את המכשולים שלי כי הם האתגרים שלי.

בלבי אברך את היום באהבה

ואיך אני אדבר? אני אשבח את אויביי והם יהפכו לחברי; אני אעודד את חבריי והם יהפכו לאחיי. תמיד אחפש סיבות כדי למחוא כף; אני לעולם לא אחפש תירוצים לרכל. כאשר אני אתפתה למתוח ביקורת אני אנשך את לשוני. כשאני אקבל תשבחות אני אצעק עד השמים.
אם הציפורים, הרוח, הים וכל הטבע שרים הלל ליוצרם, אז אני לא יכול לשיר הלל לילדיו? מעתה ואילך אני אזכור את הסוד הזה וזה ישנה את חיי.

בלבי אברך את היום באהבה

ואיך אני אתנהג? אני אוהב אנשים כי לכל אחד מהם יש תכונות טובות למרות שהן נסתרות מהעין. באהבה אני אמוטט את קיר החשדנות ואת השנאה שבנו סביב לבם ובמקומה אקים גשרים כדי שאהבתי תוכל להיכנס לנשמתם. אוהב את השאפתנים על כך שהם יכולים לעורר בי השראה; אני אוהב את נכשלים כי הם יכולים ללמד אותי. אני אוהב אנשים ענווים כי הם אלוהיים. אני אוהב את העשירים כי הם עדיין בודדים; אני אוהב את העניים כי הם כל כך הרבה. אני אוהב את הצעירים על אמונתם החזקה; אני אוהב את הזקנים על החכמה שהם חולקים. אני אוהב את היפים על עיניהם העצבות; אני אוהב את המכוערים שבנשמתם יש שלום.

בליבי אברך את היום באהבה

אבל איך אגיב על מעשיהם של אחרים? באהבה. שכן בדיוק כמו שהאהבה היא הנשק שלי כדי לפתוח את לבם של אנשים, אהבה היא גם המגן שלי להדוף את החצים של שנאה ואת החניתות הכעס. מצוקה ויאוש שיכו במגן החדש שלי יהפכו לטיפות גשם עדינות. המגן שלי יגן עלי בשוק וישמור עלי כאשר אני לבד. הוא ירומם אותי ברגעים של ייאוש, והוא גם ירגיע אותי בזמנים של התרוממות רוח. הוא יהפוך לחזק יותר ויגונן עליי, עד שיום אחד אניח אותו בצד ואלך חשוף מול פגעי האדם, וכאשר אעשה זאת, שמי ייכתב בקצה הפירמידה של החיים.

בלבי אברך את היום באהבה

ואיך התמודד מול מי שאפגוש? רק בדרך אחת. אני אשתוק ואומר בלבי אני אוהב אותך. אף על פי שהדברים יאמרו בשתיקה, המילים האלה יזרחו בעיני, יביאו חיוך על שפתי, יהדהדו בקולי וליבו יפתח. ומי יגיד לא כאשר ליבו מרגיש את אהבתי?

בלבי אברך את היום באהבה

ויותר מכול אני אוהב את עצמי. כי כאשר אעשה זאת אני אבחן בקפידה את כל הדברים הנכנסים לגופי, מוחי, נשמתי ולבי. לעולם לא התענג יתר על המידה; אני הוקיר את גופי בניקיון ומתינות. לעולם לא ארשה למוחי להימשך לרע ולייאוש, אלא ארומם אותו עם ידע וחכמת הימים. אף פעם לא ארשה לנשמה שלי להיות שאננה ומרוצה, אלה אזין אותה במדיטציה ותפילה. לעולם לא ארשה ללבי להיות קטן ומריר, אלא אני אחלוק אותו והוא יגדל ויחמם את הארץ.

בלבי אברך את היום באהבה

מעתה ואילך אני אוהב את כל האנושות. מרגע זה השנאה תצא מן הוורידים שלי, כי אין לי זמן לשנוא, רק זמן לאהוב. מרגע זה אני עושה את הצעד הראשון הנדרש כדי להיות אדם, בחברת בני אדם. עם האהבה אני יגדיל את המכירות שלי פי מאה ואני אהפוך להיות לאיש המכירות הגדול ביותר. אפילו אם חסרות לי יכולות אחרות אני אוכל להצליח רק עם אהבתי. גם אם יש לי את כל הידע והכישורים בעולם בלעדיה אני אכשל.

בלבי אברך את היום באהבה, ואני אצליח."

אני ממליץ לכם לקרוא את הפרק בקול רם לפחות פעם אחת ביום. זה חיזק את הביטחון שלי ויצר לי מוטיבציה לתרום לאנשים.

אם אתם רוצים ללמוד שיטות נוספות איך לבוא עם לב פתוח להרצאות ולסדנאות שלכם.
אתם מוזמנים לאירוע הדגל שלי, "ההרצאה שסוגרת את ההרצאה".
שמתקיים בבית ציוני אמריקה, תל אביב.
לפרטים נוספים לחצו כאן

נ.ב 

מי פה רוצה סדרת הדרכות על
איך להפוך הרצאות וסדנאות למקור הכנסה עיקרי.
מי פה רוצה לקבל הדרכה כזאת? 😁
כל הפרטים בלינק הבא

אודות חי

חי שגיא הוא יועץ עסקי שמוביל להצלחה אישית ועסקית. הוא בעלים של חברת "הכוח לפעול". השיטה שפיתח, שיטת "הכוח לפעול", מיושמת היום בקרב חברות היי טק, פיננסים, תקשורת ועוד. בעל ניסיון של מעל עשר שנים כמאמן שחקנים, במאי, מורה למשחק מול מצלמה, מנחה סדנאות ראיון טלוויזיוני ומחבר הספר "רגע אמיתי". מוביל אלפי אנשים, פוליטיקאים, אנשי תקשורת, שחקנים, אנשי עסקים ובכירים בצה"ל להוציא מעצמם את הטוב ביותר.
 

מפת הגעה

רוצה לקבל עותק של הספר הסודות של ה-Top Speaker עד הבית?

(ספר + 3 בונוסים מיוחדים)

* אם לאחר מילוי הטופס אינך מועבר לדף סליקה, כנראה שההטבה הסתיימה.

רוצה לשריין לך מקום באירוע "Top Speaker"?

לאחר מילוי הטופס תועבר/י לתשלום מאובטח
(49 ש"ח ליחיד, 88 ש"ח לזוג) בהרשמה מוקדמת

50%


*אם לאחר מילוי הטופס אינך מועבר לדף סליקה, כנראה שכל המקומות באירוע אזלו.

רוצה ליישם את הסודות של הספר?
אני מזמין אותך לתוכנית שלי "Top Speaker Mastery"?

(הרשמה בעיצומה)

* בד"כ התוכנית סולד אאוט כשבועיים לפני המועד.